Branża profesjonalnych usług utrzymania czystości nieustannie się rozwija. Wiąże się to z dobrą koniunkturą w przemyśle budowlanym oraz profesjonalizacją, która ma miejsce w sektorze sprzątającym. Przekłada się to na rosnącą liczbę zleceń, w których, z jednej strony mamy zleceniodawców oczekujących wysokiej jakości usług dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w możliwie niskiej cenie, z drugiej zaś firmy sprzątające, stające przed wyzwaniami braku wykwalifikowanej kadry i rosnącymi kosztami pracowniczymi. Rozwiązaniem, które może pogodzić obydwie strony są autonomiczne maszyny sprzątające.

Autonomiczne maszyny czyszczące ECOBOT SCRUB 75 oraz ECOBOT SCRUB 50 idealnie wpisują się w powszechny trend automatyzacji powtarzalnych procesów, do których należy czyszczenie podłóg – mówi Patryk Jaworski, Dyrektor ds. Marketingu i Obsługi Klienta. Od początku 2019 roku poszukiwaliśmy partnera, który pozwoliłby nam wprowadzić na polski rynek wysokiej jakości automaty szorujące, którymi sterowałoby oprogramowanie zbudowane w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Po wielu spotkania i testach wybraliśmy rozwiązania firmy Gussian Robotics.
Maszyny ECOBOT SCRUB 75 oraz ECOBOT SCRUB 50 wyposażone są w szereg zaawansowanych czujników ultradźwiękowych, laserów 3D oraz kamer głębi, które przy wsparciu sztucznej inteligencji pozwalają szybko dokonać mapowania obiektu, zaplanować prace i nieustannie czuwać nad przebiegiem i bezpieczeństwem pracy. Możliwość czyszczenia posadzki „od krawędzie do krawędzi” oraz precyzyjne śledzenie lokalizacji w obiekcie sprawiają, że żaden obszar nie zostanie pominięty.
Bezpieczeństwo obok jakości wykonywanej pracy były dla nas kluczowymi parametrami, którymi kierowaliśmy się przy wyborze rozwiązania – podkreśla Patryk Jaworski. Wbudowane sensory, kamery i lasery nieustannie obserwują obszar wokół maszyny, zaś uczące się algorytmy analizują i reagują natychmiast, aby nie wyrządzić szkody ludziom oraz przedmiotom w sprzątanym obiekcie.
Dostępna z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej platforma zarządzania, pozwala menedżerom na bieżąco śledzić m. in. przebieg pracy maszyny, stopień zużycia materiałów eksploatacyjnych i środków chemicznych oraz wiele innych parametrów, na bazie których można kontrolować koszty sprzątania danego obiektu.
Maszyny czyszczące ECOBOT SCRUB 75 oraz ECOBOT SCRUB 50 zostały dodatkowo wyposażone w tryb manualny, dzięki czemu uprawniony pracownik w dowolnym momencie może z nich korzystać jak ze standardowej maszyny typu RIDE-ON (w przypadku SCRUB 75) lub szorowarki pchanej (w przypadku SCRUB 50) – komentuje Jarosław Zawadzki, Dyrektor Jednostki Biznesowej Kastell oraz Certyfikowany Trener PIGC. Zwiększa to niewątpliwie obszar możliwego ich wykorzystania, a co za tym idzie w pełni zastąpienia dotychczasowych maszyn. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości baterii liowo-jonowych, stosunek czasu pracy maszyn do ich ładowania jest wyraźnie korzystniejszy w porównaniu do tradycyjnych maszyn.
Autonomiczne maszyny ECOBOT SCRUB 75 oraz SCRUB 50 mogą być z powodzeniem stosowane w galeriach handlowych, magazynach i centrach logistycznych, fabrykach, lotniskach, szpitalach, powierzchniach biurowych i innych.
W trakcie odbywających się prezentacji klienci wyraźnie podkreślają, że nie spotkali do tej pory tak precyzyjnej, a przy tym prostej w obsłudze autonomicznej maszyny czyszczącej – komentuje Paweł Maj, Współwłaściciel firmy KASTELL. Obok bezpieczeństwa szczególnie zwracają uwagę na szybkość i dokładność sprzątania oraz precyzję mapowania obiektu, która pozwala w krótkim czasie wdrożyć maszynę do codziennej pracy.
Wiecej na www.kastellrobotics.pl

Kontakt

Kastell Systemy Szczotek Przemysłowych J.Poschlod,
P.Maj Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

Adres rejestrowy:
ul. Urodzajna 4 | 54-067 Wrocław

Adres korespondencyjny:
ul. Zachodnia 2 | 55-330 Błonie

Telefon: +48 71 356 70 35
Fax: +48 71 356 71 17
Bezpłatna infolinia: 801 801 888
E-mail: info@kastell.pl